Chcę coś zmienić! Jak to zrobić?

Wielu przedsiębiorców zauważa, że ich przedsiębiorstwo od kilku lat działa w ten sam sposób. Co

Wielu przedsiębiorców zauważa, że ich przedsiębiorstwo od kilku lat działa w ten sam sposób. Co więcej nieprzeorganizowanie pracy przez tak długi czas wpływa negatywnie na całą firmę. Dlaczego? Otóż twoja konkurencja nie śpi i stara się za każdym razem prześcignąć cię i przejąć cały rynek dla siebie. Nie pozwól, aby brak zmian wpłynął na wizerunek twojej firmy.

Zmiany są dobre. Na początku porozmawiaj ze swoimi pracownikami. Możesz skonstruować ankietę, w której pracownicy wyrażą swoją opinię na temat pracy. Być może niektórzy zaproponują ci nowatorskie pomysły, dzięki którym twoja firma stanie się bardziej innowacyjna.

Ponadto obserwuj konkurencję, jeżeli dotychczas byłeś jedyny na rynku, to mogło się to zmienić. Staraj się na bieżąco obserwować rynek, na którym pracujesz. Myśl przyszłościowo, zastanów się czy twój produkt (w takiej formie jak ma teraz) będzie nadal tak chętnie kupowany jak obecnie. Szukaj innowacji w życiu.

Zastanów się jakie innowacje możesz ze sobą połączyć, aby innowacja była odczuwalna przez twoich pracowników i twój portfel.