Cudowne rady

Istnieje dziesięć rad, których przestrzeganie zwalnia nas z dodatkowego obowiązku stosowania cudownych diet, czy praktykowania

Istnieje dziesięć rad, których przestrzeganie zwalnia nas z dodatkowego obowiązku stosowania cudownych diet, czy praktykowania intensywnych i wyczerpujących treningów. Oczywiście wskazanym jest to, aby odżywiać się zdrowo i racjonalnie, a także prowadzić aktywny tryb życia, jednak w wielu przypadkach, stosowanie się do prostych zasad i nie popadanie w skrajności przynosi najlepsze efekty. Pierwsza zasada mówi, że należy się każdego dnia ważyć, gdyż pomaga to zachować poczucie kontroli oraz interweniować natychmiast po pojawieniu się sygnału ostrzegawczego.

Po drugie, nie powinno się spędzać przed telewizorem więcej niż dwie godziny dziennie, a najlepiej ograniczyć ten czas do minimum. Trzecia reguła głosi, aby starać się dostarczyć sobie w każdym posiłku około czterech gramów błonnika. Idąc dalej, podobno równie ważne jest regularne prowadzenie rozmów z zaprzyjaźnioną osobą, stawianie przynajmniej pięciu tysięcy kroków w ciągu jednego dnia, zapisywanie przez sześć dni w tygodniu wszystkiego tego, co się zje, a także przesypianie siedmiu godzin na dobę.

Trzy ostatnie zasady głoszą, że nie należy pracować powyżej dziewięciu godzin dziennie, zmniejszyć spożycie cukru, a także pić dwa litry wody dziennie.