Dieta biblijna

Pewnego razu Jordan Rubin, Amerykanin borykający się poważnymi problemami zdrowotnymi, postanowił sobie pomóc i opracował

Pewnego razu Jordan Rubin, Amerykanin borykający się poważnymi problemami zdrowotnymi, postanowił sobie pomóc i opracował dla siebie specjalną dietą. Po pewnym czasie okazało się, że jest ona na tyle popularna i skuteczna, że pomogła wrócić do formy wielu osobom, które zmagały się z otyłością oraz innymi chorobami. Dzisiaj kuracja ta funkcjonuje pod nazwą diety biblijnej i jak sama nazwa wskazuje, podczas jej stosowania dozwolone jest spożywanie tylko tej żywności, o której jest mowa w Biblii.

Czas kuracji również jest symboliczny, gdyż trwa 40 dni. W tym czasie spożywa się wiele naturalnych składników, które są bogate w naturalne szczepy bakterii, ziarna zbóż oraz produkty, które nie zostały w żaden sposób przetworzone. Stosowanie się do wymagań diety pozwala nie tylko odzyskać zdrowie, ale także przyczynia się do utraty kilku kilogramów.

Istotną informacją jest tutaj to, że dieta biblijna składa się z trzech dwutygodniowych faz, gdzie w każdej z nich wprowadza się znaczące dla organizmu zmiany.