Kardiolog dla dzieci

Urodzenie chorego na serce dziecka stawia rodziców w sytuacji pełnej wyzwań, którym trzeba sprostać dla

Urodzenie chorego na serce dziecka stawia rodziców w sytuacji pełnej wyzwań, którym trzeba sprostać dla dobra malucha i rodziny. Przede wszystkim nie warto się poddawać. Lekarze dołożą wszelkich starań, aby sytuacja zakończyła się dobrze. Jak wygląda leczenie kardiologiczne małych pacjentów?

Drobne serduszko pod opieka kardiologa

Nadzorowanie prawidłowego rozwoju ciąży powinno mieć miejsce od pierwszych tygodni.

Dzięki temu istnieje szansa na bardzo szybkie rozpoznanie wad układu krążenia, którymi zajmuje się kardiologia perinatalna. Jeżeli okaże się, że płód ma wrodzona wadę serca szybko będzie można podjąć działania, aby jak najbardziej je zniwelować jeszcze przed narodzinami. U noworodków cierpiących na zaburzenia rytmu serca oraz inne kardiologiczne problemy potrzebna jest prawidłowa diagnostyka, która umożliwia podjęcie odpowiednich kroków przez specjalistów. W obecnej medycynie, która cały czas się rozwija profesjonaliści znajdują rozwiązania na problemy, jakie wcześniej skazywały małych pacjentów na śmierć lub życie z uciążliwymi dolegliwościami.

Należy zaufać kardiologom i pilnować, aby dziecko czuło obecność najbliższych w procesie powrotu do zdrowia. Przestrzegając wszystkich zaleceń rodzice oraz noworodek mają szanse na maksymalne zniwelowanie niepożądanych objawów. Nie zmienia to jednak faktu, ze dziecko z problemami kardiologicznymi wymaga szczególnej uwagi. Należy pilnować, by się nie przemęczało, regularnie odbywało wizyty w poradni kardiologicznej, a także dobrze odżywiało i przyjmowało przepisane lekarstwa.

Opieka kardiologa nad nowonarodzonym, chorym pacjentem w niektórych przypadkach jest wymagana do końca jego życia. Trzeba zdawać sobie z tego sprawę, by pomóc maluchowi odzyskać zdrowie lub utrzymać je na dobrym poziomie i uchronić pociechę od pogorszenia konkretnych objawów. Wraz z wiekiem dziecko może stać się znacznie bardziej aktywne i rola rodzica będzie polegała wtedy przede wszystkim na kontroli jego ruchliwości. Nie należy jednak dzieciom z problemami kardiologicznymi ograniczać radości z dzieciństwa.

Wystarczy zachować czujność i interweniować w sytuacjach, jakie mogłyby okazać się groźne dla jego dobrego stanu zdrowia i życia.