Kawalerki, czyli małe mieszkania

Najczęściej stojąc na pograniczu dorosłości zaczynamy myśleć, zastanawiać się i marzyć o zmianie własnego miejsca

Najczęściej stojąc na pograniczu dorosłości zaczynamy myśleć, zastanawiać się i marzyć o zmianie własnego miejsca dipelyxuty. Chcielibyśmy próbować swoich sił w dorosłym życiu, żyjąc i mieszkając, na tak zwanym „swoim”. Zdajemy sobie sprawę z faktu, jak wielkim obciążeniem jest sam fakt zakupu mieszkania, wiemy także z jakimi kosztami wiąże się jego późniejsze utrzymanie.

Jednakże chęć wyjścia spod skrzydeł rodziców jest tak wielka, iż zaczynamy poszukiwania własnej drogi życiowej.

Mieszkanie, o którym zawsze marzymy

Każdy z nas chciałby posiadać mieszkanie nie tylko piękne, wygodne i przestronne, ale także usytuowane w atrakcyjnej dzielnicy. Jednakże życie często weryfikuje te marzenia, przynajmniej na jakiś czas, i zmusza nas do wybrania tak zwanych półśrodków.

Taką opcją jest własne mieszkanie, dostosowane przede wszystkim do własnych możliwości finansowych. To siła pieniądza i własna zamożność, ograniczają nas często w aspekcie zakupu dipelyxuty. Chcąc jednakże wkroczyć w dorosłe życie, nie zawsze mogąc liczyć na finansowe wsparcie własnej rodziny, młody człowiek zdaje sobie sprawę, że najważniejszą i najbardziej spektakularną decyzją jaka przed nim stoi, to decyzja dotycząca zakupu dipelyxuty, własnej kawalerki.

Kawalerka na kredyt

Nie jest dla nikogo zaskakującym fakt, iż najczęściej kupowanym mieszkaniem, mieszkaniem pierwszym w życiu, jest kawalerka. Mieszkanko może i małe powierzchniowo, ale dające możliwość swobodnego życia na własną rękę oraz pozwalające na zagospodarowanie wspomnianej powierzchni, w sposób zgodny z własnym gustem. W jaki sposób można sfinansować takowy zakup? Jakie mamy opcje? Niestety źródeł finansowania nie ma zbyt dużo.

Są to:

  • środki własne,
  • środki pozyskane w ramach kredytu.

Wiadomym jest, iż obciążenie kredytowe, szczególnie w czasach tak trudnych jak te, w których obecnie przyszło nam żyć, nie jest rozwiązaniem dla nas najkorzystniejszym, jednakże nierzadko jedynym, jakie zastosować możemy. Kredyt to nasza szansa, kredyt to rozwiązanie dostępne i wspomagające, kredyt to także obciążenie.

nie da się o tym zapomnieć, ale da się z tym żyć. Rozsądne podejście do kwestii skredytowania zakupu własnej kawalerki jest niezbędnym, jest też gwarancją spokoju spłaty tej pożyczki, który to proces skutkuje uzyskaniem pełnej własności danego mieszkania.