Małe mieszkanie w bloku

Mieszkanie w bloku wcale nie musi być gorsze niż dom jednorodzinny. Wszystko ma swoje wady

Mieszkanie w bloku wcale nie musi być gorsze niż dom jednorodzinny. Wszystko ma swoje wady i zalety. Nawet mniejsze mieszkanko możemy urządzić tak, by czuć się w nim naprawdę dobrze. Warto wiedzieć jak odpowiednio zagospodarować małe przestrzenie, by wydobyć z nich to, co najlepsze. Bardzo ważny jest dobór kolorów.

To one powinny być podstawą wystroju wnętrz. Odpowiednio dobrane są w stanie powiększyć i ożywić przestrzeń. W małych mieszkaniach sprawdzą się przede wszystkim jasne kolory. Istotna jest również jednolitość, czyli zachowanie jednakowych kolorów ścian w pokoju z kuchnią. W połączonych pomieszczeniach warto zachować jeden styl.

Wszystkie elementy powinny ze sobą współgrać, by nie stwarzać wrażenia bałaganu. Porządek jest bardzo ważny w przypadku mniejszych metraży. Jeśli chodzi o meble, to najlepsze będą takie, które nie zajmują dużo przestrzeni i można je złożyć. Zamiast wielkiego łóżka, zdecyduj się na składaną kanapę. Zamiast kupowania osobnych regałów i szafek, zdecyduj się na meblościankę, która zajmie znacznie mniej miejsca.