Nieruchomości domy szeregowe

Obecne trendy na rynku nieruchomości skupiają się nie tylko na budowie domów jednorodzinnych. Pojawiają się także budynki w ramach tzw. zabudowy szeregowej. Stanowią ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla osób jakie nie chcą posiadać zbyt dużego ogrodu. Ponieważ zabudowa szeregowa nie zakłada wielu metrów kwadratowych przeznaczonych na przydomowy zieleniec. Dlaczego warto decydować się na taki typ mieszkania? Kilka powodów znajdziesz poniżej.

Postaw na szeregowiec

Domy szeregowe są coraz częściej stawiane na mniejszych i większych osiedlach. Mają swój urok, dlatego znajdują coraz większe rzesze fanów. Nie wymagają troski i skomplikowanej pielęgnacji ogrodu. Umożliwiają bliskim znajomym zamieszkanie tuż obok siebie. Można uznać, iż są lepszą wersją bloku. Ponieważ nie posiadają wielu pięter, a ściany dzielące sąsiadów są znacznie grubsze.

Poza tym wiele osób uznaje je za pośrednie pomiędzy osiedlami wypełnionymi wieżowcami, a działkami z domami jednorodzinnymi. W domu szeregowym nie ma zbyt dużej powierzchni, ale dzięki temu nie trzeba martwić się o ilość pomieszczeń wymagających cotygodniowych porządków. Z opisywanego rozwiązania chętnie korzystają młode małżeństwa. Osiedla z domami szeregowymi są często strzeżone i bezpieczne. Dlatego bez większych obaw można wychowywać w ich pobliżu dzieci. Istotna jest tez kwestia ceny.

Porównując kwotę, która należy zapłacić za wybudowanie nowego lokum z kosztami zakupu szeregowca, przy dobrej ofercie istnieje szansa na opłaty o znacznie mniejszej wartości. Jest to kusząca możliwość. Warto również przyjrzeć się wnętrzu szeregowców. Jak wspomniano na początku nie mieszczą one bardzo dużych pomieszczeń, ale fakt ten nie wpływa negatywnie na ich urok. Przytulne pokoje, które przeważnie znajdują się zarówno na parterze jak i na pierwszym piętrze, można bardzo dobrze zagospodarować. Niektóre oferty zawierają także piwnice, gdzie bez najmniejszego problemu można przechowywać wszystkie zbędne rzeczy.

Problemu nie oznacza posiadanie garażu, który chroni samochody przed niedogodnymi, zimowymi warunkami atmosferycznymi. Ponieważ jest on przypisany do prawie każdego domu szeregowego..