Tworzenie efektywnych prezentacji biznesowych.

Jeżeli chcemy coś przedstawić naszym słuchaczom i chcemy mieć pewność, że te informacje zostaną w

Jeżeli chcemy coś przedstawić naszym słuchaczom i chcemy mieć pewność, że te informacje zostaną w ich głowach, to musimy zadbać o to, aby wszystko było zaprezentowane w ciekawy sposób. Dlatego też, jeśli mamy przygotować prezentację biznesową, to musimy się do niej odpowiednio przygotować, bo zrobienie samych slajdów i wypełnienie ich mnóstwem informacji, może się okazać niewystarczające. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że nasza prezentacja faktycznie zapadnie w pamięć słuchaczom?

Do kogo jest skierowana i główna teza

Przede wszystkim, powinniśmy się zastanowić, do kogo dana prezentacja jest kierowana.

Pomyśleć o grupie docelowej do której ma trafić i zastanowić się, jak do takiej grupy dotrzeć, jakiego języka używać, jakimi przykładami się posługiwać. Warto się także zastanowić, co dla takiej grupy docelowej byłoby najważniejsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas naszej prezentacji biznesowej. Warto też znaleźć główną tezę, główny slogan, który w jednym krótkim zdaniu będzie opisywał to, co będzie w sobie zawierała nasza prezentacja.

Do tego, takie zdanie powinno być przez nas raz po raz powtarzane, bo wówczas będziemy mieli większą szansę, że faktycznie zapadnie ono w pamięć słuchaczom.

Najważniejsze informacje

Tworząc prezentację biznesową, musimy pamiętać o tym, aby były w niej przekazywane najważniejsze informacje. Nie możemy się rozdrabniać, nie możemy dopuścić do tego, aby tych wiadomości było zbyt dużo, bo słuchacze tego nie zapamiętają.

Jeśli coś jest ważne, a jednocześnie dość spore jeśli chodzi o informacje, to warto to rozbić na kilka slajdów. Wówczas wszystko będzie bardziej przejrzyste, czytelne, a dodatkowo odbiorcom łatwiej będzie sobie to wszystko ułożyć w głowie.

Czas też ma znaczenie

Pamiętajmy, że im dłuższa będzie nasza prezentacja, tym mniejsze efekty przyniesie.

Dlatego powinniśmy dopilnować, aby mówić konkretnie, to co najważniejsze i żeby nasza prezentacja mieściła się w kwadrancie. Wówczas będziemy mieli największą szansę na to, że przez cały nasz wykład słuchacze będą skupieni, będą uważnie nas słuchali, a co się z tym wiąże, nasza prezentacja biznesowa przyniesie oczekiwane rezultaty. Może się okazać, że w naszej pracy będziemy dość często wykonywać tego typu prezentacje.

Im lepiej się do tego przygotujemy, tym większa będzie szansa, że faktycznie będziemy potrafili je przygotować w taki sposób, że nie przejdą bez echa, a my za ich pomocą będziemy mogli osiągnąć spodziewany efekt.