Ukryte koszty wynajmu

Pamiętajmy o tym, że kiedy wynajmujemy mieszkanie, to powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy przypadkiem nie ma

Pamiętajmy o tym, że kiedy wynajmujemy mieszkanie, to powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy przypadkiem nie ma jakiś ukrytych kosztów, które będziemy musieli ponosić. Jeśli chodzi o czynsz, to sprawa jest jasna – obie strony umawiają się na określoną kwotę.

Z rachunkami bywa jednak różnie, a zdarzają się również sytuacje, w których wynajmujący musi ponieść również innego rodzaju koszty. Jeśli w mieszkaniu nie ma szczelnych okien i dobrze izolowanych ścian, a do tego znajduje się tam ogrzewanie gazowe, to w zimie rachunki za ogrzewanie mogą być bardzo wysokie.

Pamiętajmy również o tym, że stare sprzęty, takie jak lodówki czy pralki, potrafią zużywać bardzo dużo prądu. Jeśli naprawdę są one w kiepskim stanie technicznym, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że po krótkim czasie będziemy musieli zainwestować własne pieniądze w ich naprawdę czy też w kupienie nowych sprzętów.

Niestety, wynajmujący mieszkania często zatajają przed nami niektóre kwestie, co potem naraża nas na spore straty finansowe.