W jaki sposób usadzać małżeństwa przy stole?

Przyjmowanie gości to duża odpowiedzialność dla gospodarza. Gospodarz musi przemyśleć wszystkie aspekty takiego spotkania towarzyskiego.

Przyjmowanie gości to duża odpowiedzialność dla gospodarza. Gospodarz musi przemyśleć wszystkie aspekty takiego spotkania towarzyskiego. To do niego należy zaproszenie gości oraz ich usadowienie. W przypadku spotkań oficjalnych obowiązuje pewna etykieta.

Jednym z nich jest usadzanie małżeństw. Zgodnie z obecnymi zasadami savoir-vivre pary małżeńskie powinny zająć miejsca naprzeciw siebie. Zasada ta nie musi obowiązywać w przypadku świeżo poślubionych par lub par małżeńskich. W pozostałych przypadkach zaleca się stosowanie tej reguły.

Dlaczego ten sposób usadzania małżeństw uznawany jest za prawidłowy? Przede wszystkim warto określić cel spotkań towarzyskich. W większości przypadków ma to być możliwość zapoznania nowych osób. W szczególności dotyczy to sytuacji, w której podczas przyjęcia uczestniczą osoby, które się jeszcze nie znają. Małżeństwa, które siedzą obok siebie mogą sprawić, że powyższy cel nie zostanie spełniony.

Często zdarza się, że głównymi rozmówcami są właśnie małżonkowie. Z kolei gdy małżonkowie siedzą naprzeciwko siebie, wówczas są niejako zmuszeni do rozmowy z osobami znajdującymi się obok. Jeżeli spotkanie nie jest tak oficjalnie może panować większa swoboda przy zajmowaniu miejsc przy stole. Warto jednak zadbać o to, żeby nie tworzyły się mniejsze grupki podczas spotkania.

Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się przyjęcia, które odbywają się na stojąco. Wówczas jest większa możliwość integracji uczestników spotkania.